Részletesen
Divathóbortnak tűnhet, de a változatos, gyakran furcsa alakú pokémonok 1995 óta velünk vannak. Ekkor találta ki a szörnygyűjtős, tréningezős és harcoltatós játékot Tadzsiri Szatosi. A játék kezdetben a kvarcjátékoknál épp csak kicsivel okosabb GameBoyra jelent meg, de aztán minden Nintendo-konzolra megtalálta az útját. Végül még rajzfilmsorozat is készült belőle. A nagy ugrást viszont az jelentette, amikor a Niantic Games mobiljátékot csinált belőle a kétezertízes években. Azóta pedig Pikachu, a detektív címmel egész estés mozifilm is készült a kis lényekről.
A Pokémon Go, amivel valószínűleg minden szülő találkozott, egyszerű alapszabályokra épül. A valós városi térképen megjelenő szörnyeket úgy lehet elfogni, ha a megfelelő helyre megyünk, és ott a jószágra pöccintünk egy labdát. A lényt a telefon kamerájával lehet megtalálni. Az alkalmazás trükkje, hogy a telefon kamerája által közvetített képbe belerajzolja a virtuális lényeket. Ezt a technológiát hívják augmentált (azaz kibővített) valóságnak. Ugyanezzel a módszerrel működik az Ikea bútoráruház alkalmazása is, amiben az üres nappalit tölthetjük meg asztallal, kanapéval, tévéállvánnyal, így kipróbálva, hogy a kinézett darabok hogyan passzolnak egymáshoz és a szobához.
A Pokémon Góban szörnyek edzését más szörnyekkel küzdve, speciális, szintén városjárás közben összeszedhető tápanyagok megetetésével lehet végezni. Azaz lényegében sétálással és a séta közben érintett különleges pontok meglátogatásával jutunk előre.
A különleges pontok jellemzően köztéri szobrok, emléktáblák, így a játéknak némi oktató jellege is van.
A Pokémon Go megjelenésekor komoly morális pánik tört ki. A sajtó és a szülők attól féltek, hogy a lényeket vadászó fiatalok tiltott területre tévednek, balesetveszélyes helyszíneken játszanak. Elenyésző azonban azoknak a baleseteknek a száma, amelyek valóban a Pokémon Góhoz köthetők. Bár ma már nem akkora divat a Pokémon Go, mint két éve volt, ha a gyermekünk játszani akar vele, ma is nyugodtan megengedhetjük.
Teszteld a tudásod!
Tudd meg mennyire vagy naprakész a témában, töltsd ki a szócikkhez kapcsolódó kvízünket!
KitöltömVan 5 perced?
Mélyedj el a témában szakértőnkkel!
Hasznosnak találod a szócikket?
Visszajelzéseddel segíted a munkánkat. A cikket elküldheted másoknak is, ezzel nekik is segíthetsz.
Érdekes szavak, fontos témák, izgalmas kvízek.
Iratkozz fel havi hírlevelünkre, segítünk képbe kerülni a digitális neveléssel kapcsolatban.
feliratkozom