Részletesen
A technológiai cégek versengésének következményeként az Instagramon is megjelent a Snapchat által kitalált Story funkció. A feltöltött történet, ami lehet kép és videó is, legfeljebb a feltöltéstől számított 24 órán keresztül érhető el, de a feltöltő korábban is törölheti. 24 óra elteltével más felhasználók már nem nézhetik meg a történetet, az app archívumába viszont el lehet menteni, ahol a felhasználó maga elérheti ezeket. Az Instagram-történetként megosztott képek és videók főként pillanatképek, de fel lehet dobni filterekkel, effektekkel és matricákkal is. A normál kép és videó feltöltése mellett élő videós bejelentkezés is lehetséges, de visszatekert videó is készíthető.
Ha az Instagram-történet ellentétes a közösségi irányelvekkel, a profilokhoz és képekhez hasonlóan jelenthető az Instagramnak.
De ki láthatja?
Azt, hogy a történetet ki nézheti meg, a feltöltő állíthatja be. Nyitott profilnál bárki megnézheti, olyan személy is, aki egyébként nem követi a felhasználót. Privát profilnál viszont csak azok számára elérhető, akik egyébként is követik a profilt. Egy újabb funkció, a „Close Friends”, magyarul a közeli barátok listája még könnyebbé teszi a célközönség kiválasztását: egy listára gyűjthetjük azokat a felhasználókat, akikkel személyesebb tartalmakat is megosztanánk Instagram Story formájában. Egy történet közzétételekor csak ki kell választani ezt a listát, és csak a már szűrt közönség fogja látni a feltöltött képet vagy videót.
Mint minden eltűnős üzenetküldési platfom esetében, az Instagram Story kapcsán is fel kell hívni a fiatalok figyelmét arra, hogy a képernyő lefotózásával a sztori képei elmenthetők. Így a nem az örökkévalóságnak szánt fotók megmaradhatnak.
Források és kapcsolódó cikkek:
Bővebben az Instagram történetekről
A Snapchat és az Instagram Story összehasonlítása
Hasznosnak találod a szócikket?